pic

Biznes w sieci – jak zacząć

Internet daje każdemu możliwości rozpoczęcia aktywności biznesowej. Jest tam stosunkowo niska bariera wejścia, dużo zależy od własnej pomysłowości i pracowitości. Ale trzeba wiedzieć jak to zrobić. W sieci można znaleźć mnóstwo materiałów na temat chyba wszystkich aspektów prowadzenia biznesu w sieci.

Internet może być traktowany jako jedna z przestrzeni działania firmy ale może też być podstawowym obszarem aktywności i generowania zysku. Zresztą schematy te są złożone i ciężko jednoznacznie dokonać podziału działalności biznesowej pod kątem roli Internetu.

Obecnie chyba ciężko znaleźć firmę która w jakiś sposób nie byłaby obecna w sieci. Chyba większość firm ma stronę internetową.

W tym krótkim tekście chce zająć się takim rodzajem działalności gdzie Internet jest główną platformą działania.

Załóżmy że produkujemy własnoręcznie biżuterię. Sieć jest idealnym miejscem na sprzedaż tego rodzaju produktów. Zresztą akurat w tym przypadku również możemy w sieci zaopatrywać się w półfabrykaty do wyrobu biżuterii. Od czego należy rozpocząć?

  1. Domena internetowa – musisz wybrać i kupić – to twój adres w sieci
  2. Wybór i zakup hostingu
  3. Budowa sklepu internetowego
  4. Promocja – SEO i SEM
Narzędzia internetowe pozwalają na obsługę wielu procesów w firmie

Masz dwie możliwości: będziesz w całości lub w części te punkty realizował sam lub skorzystasz z oferty specjalisty. Jeżeli umiesz to robić, to wspaniale, zaoszczędziłeś dużo pieniędzy. No i masz generalnie większą kontrolę nad tym co się dzieje. Jeżeli natomiast nie masz umiejętności pozwalających na realizację tych punktów – lepiej skorzystać z usług kogoś kto się na tym zna.

pic