Specjalista SEO

Wyszukiwarka Google stała się głównym serwisem, gdzie szukamy treści w Necie. Genialny pomysł na uporządkowanie zasobów internetowych i zarazem bardzo komfortowe i żwawe wyszukiwanie treści na podstawie fraz.

To co odróżniło wyszukiwarkę Google od pozostałych wyszukiwarek, to jakość wyników. Od wielu lat wyszukiwarka Google generuje około 80% ruchu w Internecie.

Wraz z monstrualną popularnością tego serwisu pojawiło się pojęcie SEO oraz pozycjonowanie stron internetowych. Używa się tych pojęć zamiennie, jednak pojęcie “pozycjonowanie stron internetowych” jest szersze. SEO to skrót od search engine optimization – czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych. Oznacza to działania tzw on-site – czyli działania w samej witrynie internetowej, ewentualnie jeszcze te związane z serwerem – jego dostępnością i szybkością. Natomiast pozycjonowanie strony internetowej to oprócz działań on-site również działania off-site, czyli wychodzące poza samą stronę internetową.

 

Albowiem to właśnie wyszukiwarka Google może dać najwięcej ruchu, i to co niezwykle istotne – bardzo wartościowego ruchu, firmy pragną by ich witryna internetowa znalazła się na górze wyników wyszukiwań. W przypadku fraz popularnych chętnych na miejsca na pierwszej stronie wyników jest więcej niż miejsc, więc trzeba dokonać pewnych starań, aby tam się znaleźć. Można zająć się tym samemu, jednak wymaga to wiedzy i czasu. W wielu przypadkach zasadnym jest skorzystanie z usług specjalisty SEO.

 

Co należy oczekiwać od specjalisty SEO

Od strony formalnej z pewnością precyzyjnego określenia na piśmie celu działań. Pamiętać należy, że zasadniczym celem działań czy to freelancera czy agencji SEO ma być wzrost pozycji na konkretne frazy. Branża jest bardzo specyficzna dlatego że algorytm nie jest jawny, można działać tylko na podstawie ogólnych informacji od Google oraz doświadczenia – własnego lub tych którzy chcą się podzielić. Zanim, szczególnie w przypadku trudniejszych fraz, zobaczy się jakieś rezultaty, może minąć trochę czasu. Ten czas liczy się częstokroć w miesiącach, nierzadko może to być 12 miesięcy. Ponieważ jeszcze jakiś czas po rozpoczęciu współpracy może nie być widać efektów w Google ważne by w umowie były takie ustalenia aby klient miał wiedzę co robi specjalista SEO.

 

Od strony merytorycznej należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Specjalista SEO powinien:

  • dokonać analizy witryny klienta, fraz, konkurencji w serpach,
  • zaprezentować sugestie optymalizacyjne dla strony internetowej klienta (jeżeli są potrzebne,
  • przedstawić założenia dotyczące budowy profilu odsyłaczy ,
  • zapewnić monitoring.

 

https://semhub.pl/specjalista-seo/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *