Moda

Dekada lat siedemdziesiątych zeszłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tzw.: dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w latach dziewięćdziesiątych zeszłego wieku. Znowu ostatnio gdzieniegdzie widać ów krój.

Lata czterdzieste ubiegłego stulecia to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Owa tendencja powróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, czyli na początku lat dwudziestych naszego stulecia znów widać ten trend.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku modne były bardzo wąskie i trochę za krótkie spodnie. Ta moda znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu nazywanego slim, charakteryzującego się również obcisłymi marynarkami.

W latach czterdziestych dwudziestego wieku popularne były bardzo obfite marynarki i bardzo szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Jednakże spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

https://dantex-moda.pl

Moda zmienia się, to bezsporne. Kroje pojawiają się, wygasają i ponownie wracają po paru latach.