Endometrioza

Endometrioza leczenie przyczyny
Istnienie znacznie
bogatego bólu menstruacyjnego, ból widziany w trakcie stosunku płciowego jak oraz dolegliwości z przybyciem w chcę potrafią być przejawami endometriozy.
endometrioza
Które są objawy endometriozy?
Do częstych objawów należą:

silny ból menstruacyjny mieszkający w trakcie, przed lub/i po przyjściu krwawienia;
dawanie bardzo licznych krwawień miesięcznych;
ból miesiączkowy zlokalizowany żyć że w sytuacje brzucha, a zarówno w przyszłości pleców w okolicy
lędźwiowo-krzyżowej;
ból może mówić w trakcie stosunku płciowego (dyspareunia);
znacznie często jest nasilony PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego);
częste zaburzenia długości życia cyklu;
występowanie krwawień między menstruacjami;
ból w trakcie oddawania moczu/stolca;
krew w moczu;
niemożność zjawiska w ciążę.
Szacuje się, że choroba dotyka 7-15% osób w wieku rozrodczym oraz nieleczona że biec do niepłodności. Nie zwalcza w stanie postmenopauzalnym ani przedpokwitaniowym.
Czym istnieje endometrium?
Mianem endometrium definiuje się błonę śluzową wyściełającą macicę od wewnątrz. Stanowi to tkanka ulegająca zgrubieniu w różnice na stymulację hormonalną w trakcie cyklu menstruacyjnego. Jeśli nie dojdzie do zagnieżdżenia się w niej pokrytej komórki jajowej słucha ona złuszczeniu i pojawia się krwawienie miesięczne.

Czym stanowi endometrioza?
Endometrioza, zwana inaczej gruczolistością zewnętrzną, określa się rozrostem błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamę macicy. Wokół organów wewnętrznych miednicy (macicy, jajników i jajowodów) powstają zrosty i torbiele endometrialne. Najczęściej rozrost endometrium mieszka w kręgu otrzewnej wyścielającej jamę miednicy. W trakcie cyklu menstruacyjnego krew przetacza się poza macicę do otrzewnej, co wiedzie do wytworzenia tam tkanki bliznowatej. Ta twarda tkanka pozwala obniżenie ruchomości narządów wybierających się w jej zwykłym ograniczeniu i umie wykonywać m.in. niedrożność jajowodów i uniemożliwić tymże samym wstąpienie w ciążę.

Zrosty mogą liczyć ponad sąsiadujące z macicą narządy: pęcherz i odbytnicę. Objawami rzadziej będącymi, jednak realnymi będzie w bieżącym incydentu ból w trakcie oddawania moczu lub krwiomocz czy ból w trakcie defekacji.

Jakie są przyczyny powstania endometriozy?
Endometrioza jest chorobą postępującą. Do odpowiedzialności jej wnoszenia należą:

regurgitacja – „wsteczna menstruacja” – komórki endometrium poprzez jajowód zatrzymują się do jamy otrzewnej (istnieje hipoteza, że krwawienie wsteczne leży u ludzi osób, natomiast z świeżych okoliczności nie u ludzi rozwinie się endometrioza);
implantacja – przeniesienie komórek endometrium trwa w trakcie zabiegu chirurgicznego lub cięcia cesarskiego;
metaplazja komórek otrzewnej – komórki jamy otrzewnej ulegają zmianie w cele endometrialne;
rozsiew – w oryginalnych przypadkach komórki endometrium mogą zbyt pośrednictwem naczyń krwionośnych lub limfatycznych przyjść do daleko położonych narządów (mózg, płuca, gałki oczne);
dysfunkcje układu odpornościowego.
Brak pewności hormonalnej i nadmiar estrogenów może robić do wzrostu endometriozy. Osoby których siostry lub matki dotknięte są tym zaburzeniem niejednokrotnie są narażone na jego przedstawienie.
Jak rozpoznać endometriozę?
Niekiedy endometrioza może prowadzić bezobjawowo i zostać odkryta przypadkowo przy operacji laparoskopowej w końcu jamy brzusznej. Do rzadkich objawów należą jeszcze plamienia lub krwawienia acykliczne, krwotoki miesięczne, krwiomocz, plamienia kontaktowe lub krwawienia z systemu pokarmowego. Do obejrzenia diagnozy należy przeprowadzić badanie laparoskopowe z biopsją lub nieinwazyjne badanie obrazowe (USG,MRI).
Jak się leczy endometriozę?
Leczenie endometriozy obejmuje operacyjne usunięcie mówiących już zrostów i torbieli endometrialnych laserem bądź diatermią. Dostosowuje się również suplementację hormonalną tworzącą na celu ograniczenie krwawienia z ognisk endometrium także obniżenie dolegliwości bólowych połączonych z etapem menstruacyjnym.

Zwiększenie ruchomości narządów bezpośrednio można uzyskać stosując manualne techniki osteopatyczne dokładnie na macicę, jajniki i pęcherz moczowy. Metody ostatnie są zastosowanie na jakimkolwiek etapie rozwoju endometriozy również potrafią w kluczowym stopniu zwiększyć jakość bycia pacjentki dotkniętej tymże przedmiotem jak ponadto zwiększyć jej szanse na przeżycie w ciążę.

Leczenie osteopatyczne jest żywe, bezbolesne i nieobarczone ryzykiem powikłań. Terapia zwykle istnieje przystosowana do specyficznych potrzeb pacjentki i stanowi wartość daną w kompleksowym modelu leczenia endometriozy.
Techniki osteopatyczne nie tylko zwiększają ruchomość macicy i członków włożonych w jej pobliżu. Poprzez pracę pośrednio na kompromisie nerwowym przydaje się same ich ukrwienie i drenaż płynów co także wspomaga powrót do równowagi hormonalnej, zmniejsza dolegliwości bólowe w trakcie menstruacji jak i ułatwia odwiedzeniu w ciążę. Pozycja na dnie miednicy zwiększa elastyczność tkanek podpierających macicę plus owym tymże także pomaga jej elastyczność i wspanialsze ukrwienie. Również stosując techniki osteopatyczne na kość krzyżową i kości miednicy można wręcz wpadać na napięcie tkanek rozwiązanych w misce także w niniejszy szkoła działać na naprawę funkcji narządów poznających się w niej.
Każde działanie osteopatyczne poprzedza dokładne badanie pacjentki nie dopiero pod kątem ginekologicznym. Zakłada się szczegółowy wywiad chorobowy, tak by ustalić przyczynę trosk i zaprojektować doskonały i indywidualny plan leczenia. Oblicza się te pozycję mięsa i napięcie tkanek problematycznej okolicy. Rzadko są wskazania do zwiększenia leczenia także na pozostałe projekty a grup ciała. Pewne w leczeniu problemów natury ginekologicznej bywają techniki kranio-sakralne, które poza działaniem swym wykazują działanie ogólnoustrojowe zmniejszające wrażliwość układu współczulnego, który istnieje rozsądny za reakcje stresowe oraz u wielu pacjentów wymaga znormalizowania.

Pod koniec wszystkiej wizyty terapeuta mówi z chorym plan dalszego działania. Niekiedy potrzebna jest drobna zmiana diety czy włączenie suplementacji, tak żeby efekty były maksymalne i wytrzymałe. Część pacjentów odniesie korzyść wykonując pewne zadania lub dodając pewne prace ruchowe do domowego programu dnia. Każdy chory istnieje przeciwny dlatego program działania będzie się u każdego różnił. Nie choruje jakiejś porady na żadne schorzenie a w losu endometriozy do problemu należy tym wyraźnie podejść z dużo stron a holistycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *