Wyszukać przyzwoitego kucharza – zadanie trudne

Kompletując załogę punktu o charakterze gastronomicznym jednym z najważniejszych zadań będzie znalezienie kucharza. Dobrego kucharza. Od tegoż chce czy twoja restauracja czy bar zdobędzie uznanie.

Dużo osób umie dobrze gotować, wszelako to nie przesądza o tym, że mogą pełnić funkcję kucharza. Kucharz gotuje naraz mnóstwo potraw. Musi zawierać się w reżimie czasowym, ale też i kosztowym. Musi umieć gotować dobre posiłki w warunkach presji. Oprócz samego gotowania musi umieć nakładać potrawy na talerze tak by wyglądało to estetycznie, często sama kompozycja serwowanego dania wygląda jak dzieło sztuki. Często restauracje mają dobrze niż jednego kucharza. W takiej sytuacji zdarza się, iż w danej restauracji istnieje funkcja szefa kuchni – naczelnego kucharza kierującego pracą innych kucharzy i kontrolującego ich działania.

Chcąc przyciągnąć dobrych kucharzy do swojego baru należy ich przyciągnąć atrakcyjnymi warunkami pracy. Przed poszukiwaniami takiego pracownika należy zapoznać się jak wyglądają płace w tej branży. Oczywiście należy kupić czapki kucharskie i inne elementy odzieży kucharskiej.

Ogólne uwagi, jeżeli chodzi o personel. Prowadząc już lokal trzeba pamiętać o przestrzeganiu prawa pracy, jak chociażby niestwarzania problemów w korzystaniu z przerw. Zapewnij miejsce do spędzenia przerwy, zadbaj ażeby można było tam spokojnie zjeść śniadanie lub wypić kawę. Sami wymagajmy, ale również i zapewnijmy jak najkorzystniejsze warunki pracy, bowiem w ten sposób możemy zbudować zespół. W ten czy inny sposób doceniaj pracowników starających się dobrze pracować, to bardzo motywuje do sumiennego wykonywania swoich obowiązków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *