Ważne kwestie tyczące makijażu

Wybieramy kolor podkładu.

Zamierzając osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, należy szczególną wagę przyłożyć do doboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywy.  Potem wykorzystajmy poniższe wskazówki, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to: cera tłusta, mieszana i sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, stąd każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie powinnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeżeli jednakże już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, aby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest weryfikować podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją także pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół mają one żółtą tonację. Świetnie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, albowiem one jedynie zaakcentują niedoskonałości naszej skóry.

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony rejon  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go właściwie robić? Zamiast od razu zakładać własną klęskę, zacznij ćwiczyć, bo to właśnie praktyka czyni eksperta. A ów rodzaj makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na kłopotliwy. W rzeczywistości, jak już ogarniesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu jedynie kilku minut – i to nawet w czasie podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie jednak nieco czasu na te ćwiczenia. Jeśli trzymasz pomadę bądź cień do brwi pierwszy raz w życiu, nie powinnaś raczej wykonywać sobie nimi makijażu, jeśli za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, gdy są pomalowane. Musisz wyszkolić się zaznaczać ich naturalny kształt i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – wszakże zanim zabierzesz się za nabywanie i próbowanie owych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest typowa prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak wiele. Ciężko powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Sprawdź też rozmaite kosmetyki do brwi i nie limituj się jedynie do tradycyjnej kredki. Najprawdopodobniej znacznie lepszy wynik osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.

Wim Hof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *